Myjki warsztatowe automatyczne

Show Filters

Wyświetlanie 1–12 z 16 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 16 wyników

Myjki warsztatowe automatyczne idealnie sprawdzają się w warsztatach naprawczych i remontowych. Są to urządzenia bezobsługowe, w których mycie odbywa się bez udziału człowieka.

Wystarczy włożyć zabrudzony element, włączyć, a myjnia świetnie sobie poradzi z wszystkimi zabrudzeniami idealnie odtłuszczając powierzchnie elementów, silników, przekładni, skrzyń biegów itp.

Urządzenia tego typu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba mycia elementów wielkogabarytowych. Obrotowy kosz napędzany mechanicznie silnikiem oraz dysze spryskujące czyszczone części gorącym roztworem preparatu myjącego zwiększają skuteczność procesu czyszczenia.

Po uruchomieniu urządzenia wyłącznikiem głównym zostanie uruchomione podgrzewanie kąpieli, które po uzyskaniu temperatury zadanej umożliwi uruchomienie cyklu mycia. Jako pierwszy etap zostanie uruchomione mycie zasadnicze, a czas jego jest płynnie regulowany za pomocą wyłącznika czasowego w skrzynce sterowniczej. Po upływie tego czasu kąpiel jest zakończona.

Myjnie koszowe przeznaczone dla warsztatów używane są do czyszczenia remontowanych maszyn i ich części, szczególnie silników, elektronarzędzi oraz mnóstwa innych detali, które zabrudzone zostały przez oleje oraz smary. Urządzenia umożliwiają czyszczenie części bez czynnego udziału pracownika, co stanowi wygodne i ergonomiczne rozwiązanie dla wielu warsztatów.

W przypadku koszowej myjki do części czynności pracownika ograniczają się wyłącznie do włożenia zabrudzonych detali do urządzenia i włączenia go. Proces mycia przebiega zgodnie z ustalonymi wcześniej parametrami. System dysz zapewnia stałe zmywanie zanieczyszczeń olejowo-smarowych z umieszczonych w koszu części. W przypadku mycia większej liczby detali warsztatowa myjka koszowa, ze względu na zamknięty obieg płynu, jest rozwiązaniem oszczędnym i ekologicznym.